29. mája 2024
Pre pamätníkov

Šokujúce odhalenie: Francúzsky časopis Pif žije!

Francúzsky časopis PIF, na ktorom za komunistov vyrástli generácie slovenských detí, začal znova vychádzať! Čo to bolo za fenomén, o tom som písal pred časom v tomto článku: Pif: Ako som zháňal najlepší časák na svete!

„Pif, to bola paráda. To bol zázrak! Najlepší časák na svete a čo ja viem čo ešte. O čo išlo? Bol to francúzsky obrázkový časopis s komiksmi, ktorý sa za totality dovážal aj do Československa. Vydavateľstvo Pifa totiž bolo vo vlastníctve Komunistickej strany Francúzska, a tak sa mohol dostať aj k nám, do socialistického skoro raja. Neviem, či sa dal kúpiť aj inde na Slovensku, ale v Bratislave sa predával v Zahraničnej tlači na Leningradskej ulici (dnes Laurinská). Dovážali ho tuším každú stredu či štvrtok a to už pred predajňou stála šóra nedočkavcov.“ Toľko citácia z pôvodného článku…

Pif, jar 2021.

Keď som z ničoho nič na francúzsky časopis Pif natrafil prednedávnom v trafike v Bruseli, kukal som jak puk! Neváhal som ani chvíľu a ten skvost som si kúpil a doniesol domov. A Vám, milí čitatelia Bratislava, My love, teraz ponúkam recenziu, ktorá mi vohnala slzy do očí. A nebolo to len zo sentimentu. Veď pozerajte!

Pif 2021 v recenzii.


Hračka z roku 2021 budí rozpaky. Toto nie je žiadna pecka, na aké boli čitatelia Pifa zvyknutí…
Placid et Muzo
RAHAN večne živý!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *