MS v hokeji 2011 – 2019: Aspoň, že toto sme stihli za osem rokov!

Keď sa pred ôsmimi rokmi blížil termín hokejového šampionátu, vedenie Bratislavy začalo hystericky látať diery. Lebo áno, nový pekný štadión sme mali, a nebol lacný, ale na zvyšok sa vykašľali. Zrazu radným pánom došlo, že ako to bude vyzerať, keď fanúšikovia z celého sveta uvidia nielen pýchu, ale aj biedu hlavného mesta Slovenska – Hlavnú šťanicu či fakt grcný podchod pod Trnavským mýtom. Zachraňovať to išli striekaním hokejových grafitov!

Za zimák sa fakt nemusíme hanbiť.

Prešlo osem rokov a sme skoro tam, kde sme boli. Hlavnú stanicu neopravili, aspoň že stihli umyť čo sa dalo a odstránili pár škaredých reklám. Autobusovú stanicu Mlynské nivy pred dvoma rokmi zbúrali a tá provizórna je lepšia a udržiavanejšia, čo sa dá brať ako pokrok.

A tiež sa musí uznať – podchod pod Trnavským mýtom je dnes už iná klasa ako vtedy. Asociálov, nechutné fľaky, schátrané obchody, počmárané steny, rozbité smerovníky a postávajúcich náboženských verbovačov nahradili nové útulné prevádzky a hlavne čistota! Za toto sa nebudeme musieť hanbiť. Kiež by sme to mohli povedať aj o iných miestach,  kam zavítajú v Bratislave hokejoví turisti.

Podchod pod Trnavským mýtom nebol vľúdne miesto.
Do fanzóny pri Istropolise pôjdu tadiaľto tisícky fanúšikov z cudziny.
Grafitti kedysi.
Dnes je podchod čistý.
Aj toto patrilo ku koloritu podchodu.
Dnes si tam dáte koláč, kávu, alebo nakúpite kvety.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *